Main Menu
User Menu

5. prapor Královského inniskillingského fyzilírského pluku [1947-1967]

5th Battalion of The Royal Inniskilling Fusiliers

     
Název:
Name:
5. prapor Královského inniskillingského fyzilírského pluku
Originální název:
Original Name:
5th Battalion of The Royal Inniskilling Fusiliers
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1947
Předchůdce:
Predecessor:
5. prapor Královského inniskillingského fyzilírského pluku 1)
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1967
Nástupce:
Successor:
A rota (Královský inniskillingský fyzilírský pluk) Severoirských milicií
5. (teritoriální) prapor Královského inniskillingského fyzilírského pluku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1947-01.04.1967 Královský inniskillingský fyzilírský pluk
Dislokace:
Deployed:
01.01.1947-01.04.1967 ?,

Velitel:
Commander:
01.01.1947-09.11.1950, ( )
09.11.1950-31.08.1963 Blakiston-Houston, John Matthew (Major)
31.08.1963-DD.MM.RRRR Hamilton, James Edward, 4 Vojvoda Abercorn (Lieutenant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.1957-01.04.1967 Velenie
DD.04.1953-01.04.1967 A rota 2)
DD.MM.1954-01.04.1967 B rota 3)
DD.MM.1954-01.04.1967 C rota 4)
DD.MM.1954-01.04.1967 D rota 5)
DD.MM.1955-01.04.1967 spojovacia čata 6)
DD.MM.RRRR-01.04.1967 ?
Poznámka:
Note:
1) rozpustený v 1946
2) v Londonderry
3) v Omagh
4) v Enniskillen
5) v Dungannon
6) v Belfast
- teritoriálna armáda
- bol reformovaný v rámci teritoriálnej armády ako pechota z grófstiev Londonderry, Fermanagh a Tyrone
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org
URL : https://www.valka.cz/5-prapor-Kralovskeho-inniskillingskeho-fyzilirskeho-pluku-1947-1967-t118744#408202Verze : 2
MOD