Main Menu
User Menu

2. divise /pěší/ [1950-1951]

2nd Division /Infantry/

     
Název:
Name:
2. divise /pěší/
Originální název:
Original Name:
2. divise /pěší/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1950
Předchůdce:
Predecessor:
2. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
2. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1950-01.01.1951 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1950-01.01.1951 Sušice

Velitel:
Commander:
01.10.1950-03.10.1950 , ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1950-01.01.1951
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1950-01.01.1951 Pěší pluk 23
01.10.1950-01.01.1951 Pěší pluk 25
01.10.1950-01.12.1950 Pěší pluk 26
01.10.1950-01.01.1951 Pěší pluk 66
01.11.1950-01.01.1951 Tankosamohybný prapor 2
01.11.1950-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva 2. divise
01.12.1950-01.01.1951 26. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1950-01.01.1951 Divise /pěší/ Slovenského národního povstání
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1950-01.01.1951 VÚ 7000 Sušice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (2. divise)
URL : https://www.valka.cz/2-divise-pesi-1950-1951-t118738#408157Verze : 0
MOD