Main Menu
User Menu

1. divise /pěší/ [1950-1951]

1st Division /Infantry/

     
Název:
Name:
1. divise /pěší/
Originální název:
Original Name:
1. divise /pěší/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1950
Předchůdce:
Predecessor:
1. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
1. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1950-01.01.1951 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1950-01.01.1951 České Budějovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1950-01.01.1951 Hanus, Karel (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1950-01.01.1951
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1950-01.12.1950 Průzkumná rota 1
01.10.1950-01.01.1951 Pěší pluk 1
01.10.1950-01.01.1951 Pěší pluk 29
01.10.1950-01.12.1950 Pěší pluk 48
01.10.1950-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva 1. divise
01.11.1950-01.01.1951 Tankosamohybný prapor 1
01.12.1950-01.01.1951 1. průzkumná rota

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1950-01.01.1951 Husitská divise /pěší/
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1950-01.01.1951 VÚ 2703 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/1-divise-pesi-1950-1951-t118476#407609Verze : 0
MOD