Main Menu
User Menu

2. provozní pluk [1969-1991]

2nd Operating Regiment

     
Název:
Name:
2. provozní pluk
Originální název:
Original Name:
2. provozní pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
101. provozní prapor / 102. provozní prapor
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
1. provozní prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-31.12.1991 Západní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-31.12.1991 Tábor, ?

Velitel:
Commander:
01.09.1969-14.10.1972 Malý, František (Podplukovník)
15.10.1972-28.11.1979 Kočí, Josef (Podplukovník)
29.11.1979-31.10.1984 Holý, Miroslav (Podplukovník)
01.11.1984-01.10.1990 Kačur, Vasil (Podplukovník)
02.10.1990-31.12.1991 Zmrzlík, Zdeněk (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
VÚ 5648 Tábor
Zdroje:
Sources:
https://armada.vojenstvi.cz/povalecna/utvary/10.htm
https://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_100.htm
https://www.palat.estranky.cz
URL : https://www.valka.cz/2-provozni-pluk-1969-1991-t118386#407424Verze : 0
MOD