Main Menu
User Menu

1. automobilní brigáda [1961-1984]

1st Car Brigade

     
Název:
Name:
1. automobilní brigáda
Originální název:
Original Name:
1. automobilní brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1984
Nástupce:
Successor:
21. brigáda materiálního zabezpečení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.09.1966 Tanková a automobilní správa MNO
01.09.1966-01.09.1969 Střední vojenský okruh
01.09.1969-31.12.1984 Západní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-DD.10.1968 Vysoké Mýto, ? /
DD.10.1968-DD.12.1980 Pardubice, Kasárna Julia Fučíka /
DD.12.1980-31.12.1984 Pardubice-Semtín, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-DD.10.1961 Loucký, Josef (major)
DD.10.1961-DD.09.1964 Loucký, Josef (podplukovník)
DD.09.1964-DD.09.1966 Hašana, Július (podplukovník)
DD.09.1966-22.01.1971 Jirousek, Theodor (podplukovník)
22.01.1971-DD.10.1973 Zozuliak, Michal (podplukovník)
DD.10.1973-15.02.1978 Zozuliak, Michal (plukovník)
15.02.1978-31.10.1978 Kuběnka, Josef (podplukovník)
31.10.1978-DD.08.1979 Zozuliak, Michal (plukovník)
DD.08.1979-01.11.1983 Činčura, Jan (podplukovník)
01.11.1983-31.12.1984 Turzík, Pavol (major)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1961-31.12.1984 1. automobilní prapor
01.09.1961-31.12.1984 3. automobilní prapor
01.09.1961-31.12.1984 4. cisternový prapor
31.05.1966-01.09.1978 14. automobilní prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.09.1961-31.12.1984 krycí číslo VÚ 7373
04.10.1963 propůjčení bojové zástavy vz. 52
Zdroje:
Sources:
VÚA-SAAČR Olomouc, fond 1964 (1. automobilní brigáda)
URL : https://www.valka.cz/1-automobilni-brigada-1961-1984-t118303#617797Verze : 4
MOD