Main Menu
User Menu

20. mechanizovaná divize [1991-1992]

20th Mechanized Division

     
Název:
Name:
20. mechanizovaná divize
Originální název:
Original Name:
20. mechanizovaná divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.10.1991
Předchůdce:
Predecessor:
20. motostřelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
20. mechanizovaná divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.10.1991-01.12.1991 1. armáda
01.12.1991-01.01.1992 Západní vojenský okruh
01.01.1992-31.12.1992 Vojenské velitelství Západ
Dislokace:
Deployed:
31.10.1991-31.12.1992 Karlovy Vary, ? /

Velitel:
Commander:
31.10.1991-DD.07.1992 Matějka, Miroslav (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1992-31.12.1992 Prokeš, Josef ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.10.1991-31.12.1992 12. tankový pluk
31.10.1991-31.12.1992 20. dělostřelecký pluk
31.10.1991-31.12.1992 20. prapor materiálního zabezpečení
31.10.1991-31.12.1992 20. prapor oprav techniky
31.10.1991-31.12.1992 20. průzkumný prapor
31.10.1991-31.12.1992 20. spojovací prapor
31.10.1991-31.12.1992 20. ženijní prapor
31.10.1991-31.12.1992 49. mechanizovaný pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA (20. mechanizovaná divize)
URL : https://www.valka.cz/20-mechanizovana-divize-1991-1992-t118137#406874Verze : 0
MOD