Main Menu
User Menu

33. protitanková dělostřelecká brigáda [1955-1961]

33rd Anti-Tank Artillery Brigade

     
Název:
Name:
33. protitanková dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
33. protitanková dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1955
Předchůdce:
Predecessor:
33. protitanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
33. protitanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1955-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva
01.10.1956-15.07.1958 Velitelství dělostřelectva
15.07.1958-01.09.1961 Velitelství dělostřelectva
Dislokace:
Deployed:
01.11.1955-01.09.1961 Lešany, Dělostřelecké kasárny /
Velitel:
Commander:
DD.10.1958-DD.10.1959 Koštek, Emil (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1955-01.09.1961 2. protitankový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.09.1961 4. protitankový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.09.1961 7. protitankový dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.11.1955-01.09.1961 Bělocerkevská, jaselská, prešovská, popradská protitanková dělostřelecká brigáda
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.11.1955-01.09.1961 VÚ 2512 Lešany
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, skupina poválečná, fond 00410 (33. protitanková dělostřelecká brigáda)
URL : https://www.valka.cz/33-protitankova-delostrelecka-brigada-1955-1961-t118105#406809Verze : 4
MOD