Main Menu
User Menu

4. raketometný oddíl [1951-1961]

4th Rocket-Launcher Division

     
Název:
Name:
4. raketometný oddíl
Originální název:
Original Name:
4. raketometný oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1951-09.05.1955 4. tanková divize
09.05.1955-01.09.1961 9. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.05.1951-01.10.1956 Rožmitál pod Třemšínem, kasárna /
01.10.1956-01.09.1961 Týn nad Vltavou, Jaselská kasárna /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.05.1951-01.10.1956 VÚ 5967 Rožmitál pod Třemšínem
01.10.1958-01.09.1961 VÚ 5967 Týn nad Vltavou
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA (4. raketometný oddíl)
URL : https://www.valka.cz/4-raketometny-oddil-1951-1961-t118074#406731Verze : 0
MOD