Main Menu
User Menu

92. raketometný oddíl [1951-1958]

92nd Rocket-Launcher Division

     
Název:
Name:
92. raketometný oddíl
Originální název:
Original Name:
92. raketometný oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-09.05.1955 5. mechanizovaná divize
09.05.1955-01.10.1958 1. mechanizovaná divize
01.10.1958-01.09.1961 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-01.11.1951 Rakovník, kasárna /
01.11.1951-DD.MM.1952 Kralovice, kasárna /
DD.MM.1952-01.09.1961 Postoloprty, kasárna /

Velitel:
Commander:
01.10.1951-DD.MM.RRRR Šimánek, ? (Major)
DD.MM.RRRR-01.09.1961 Rychtařík, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1951-01.11.1951 VÚ 6153 Rakov
01.11.1951-DD.MM.1952 VÚ 6153 Kralovice
DD.MM.1952-01.09.1961 VÚ 6153 Postoloprty
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA (92. raketometný oddíl)
Kubánek, V.: Historie útvarů 1. tankové divize
URL : https://www.valka.cz/92-raketometny-oddil-1951-1958-t118067#406719Verze : 0
MOD
Oddíl byl vyzbrojen 130mm raketomety vz. 51

náčelník štábu:
kpt. Teplý
mjr. Schejbal

zástupce velitele pro věci politické:
mjr. Křivánek

velitelé baterií:
npor. Stanislav Barčík
kpt. Pavel Hloucha

velitel spojovací baterie:
kpt. Kundrát

Po zrušení oddílu byl 2 baterie (technika a lidé) včleněni do 1. dělostřeleckého oddílu.

Zdroj:
Kubánek, V.: Historie útvarů 1. tankové divize
URL : https://www.valka.cz/92-raketometny-oddil-1951-1958-t118067#463575Verze : 0
MOD