Main Menu
User Menu

Zbudza

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Zbudza
Originální název:
Original Name:
Zbudza
Další názvy:
Other Names:
(1409) Zbugya, (1314) Zubugya, (1317) Sbuga, zo 14. storočia Felzubugya, (1419) Felzubugya, Felsewtarna, (1920) Zbudza; maďarsky Izbugya.
Dolná Zbudza: - 14. storočie Alsouzbugya, Olzubugya, (1419) Alsozbugya.. Po roku 1419 splynula so Zbudzou.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°48'48.76"N 21°53'32.41"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1235
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky románsky z polovice 13. storočia, prestavaný v 1. polovici 18. storočia, veža z roku 1902.
Plastiky barokové z 18. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Zbudza-t118058#406698Verze : 0
MOD