Main Menu
User Menu

Tušice

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Tušice
Originální název:
Original Name:
Tušice
Další názvy:
Other Names:
(1221) Tuka. (1340) Tussa, (1428) Toussa, (1460) Tusa, (1773) Tussycze, (1920) Tusice, maďarsky Tusa, Tussa
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'31.78"N 21°44'55.56"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1221
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Vyšná Ves – (1417) sa spomína ako Felseufalu.
Sztrythe – (1450) posledná zmienka o sídlisku je z roku 1520
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Tusice-t118037#406666Verze : 0
MOD