Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 4. sboru [1951-1956]

4th Corps Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 4. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 4. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva IV. sboru
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 4. armádní sbor
01.11.1954-01.10.1956 4. střelecký sbor
01.01.1951-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva 2. vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.10.1956 Brno, ? /
Velitel:
Commander:
DD.08.1951-DD.11.1952 Vaněk, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.10.1956 44. dělostřelecký pluk
01.05.1951-01.11.1954 44. protitankový dělostřelecký oddíl
01.10.1951-01.11.1955 44. protiletadlový oddíl
01.10.1951-01.10.1956 99. raketometný oddíl
01.11.1954-01.11.1955 44. protitankový oddíl
01.11.1955-01.10.1956 44. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.10.1956 44. protitankový dělostřelecký oddíl

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.10.1956 VÚ 1101/D Brno
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, poválečná skupina, fond 01581 (Velitelství dělostřelectva 4. sboru)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-4-sboru-1951-1956-t118016#406614Verze : 0
MOD