Main Menu
User Menu

2. mechanizovaný pluk [1955-1958]

2nd Mechanized Regiment

     
Název:
Name:
2. mechanizovaný pluk
Originální název:
Original Name:
2. mechanizovaný pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
28. mechanizovaný pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1955-01.10.1958 1. mechanizovaná divize
Dislokace:
Deployed:
09.05.1955-31.10.1956 Louny, ? /
01.11.1956-01.10.1958 Slaný, ? /
Velitel:
Commander:
09.05.1955-23.10.1955 Pícha, František (Podplukovník)
24.10.1955-15.03.1956 Baloun, Bohumil (Major)
16.03.1956-29.09.1957 Müller, Josef (Major)
30.09.1957-15.10.1957 Nový, Bedřich (Kapitán)
16.10.1957-01.10.1958 Liška, Lubomír (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
09.05.1955-01.10.1958 Kyjevský, dukelský mechanizovaný pluk
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
VÚ 1958 Slaný
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 2. mechanizovaný pluk
Kubánek, V.: Historie útvarů 1. tankové divize
URL : https://www.valka.cz/2-mechanizovany-pluk-1955-1958-t117751#405981Verze : 0
MOD