Main Menu
User Menu

Těžký tankový oddíl SS 101 [1943-1944]

101st SS Heavy Tank Battalion

schwere SS-Panzer-Abteilung 101

     
Název:
Name:
Těžký tankový oddíl SS 101
Originální název:
Original Name:
schwere SS-Panzer-Abteilung 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Těžký tankový oddíl (Tiger) I. tankového sboru SS
Datum zániku:
Disbanded:
22.09.1944
Nástupce:
Successor:
Těžký tankový oddíl SS 501
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-22.09.1944 I. tankový sbor SS Leibstandarte
Dislokace:
Deployed:
22.10.1943-DD.MM.RRRR Mailly-le-Camp, ? /

Velitel:
Commander:
22.10.1943-08.11.1943 Westernhagen, Heinz von (SS Sturmbannführer)
08.11.1943-13.02.1944 Leiner, Karl (SS Obersturmbannführer)
13.02.1944-22.09.1944 Westernhagen, Heinz von (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
vyzbrojen tanky Pz.Kpfw. VI Ausf. E Tiger, resp. Pz.Kpfw. VI Ausf. B Tiger
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Sechster Band: Die Landstreitkräfte 71—130, Biblio Verlag, Osnabrück, 1972
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=2024
URL : https://www.valka.cz/Tezky-tankovy-oddil-SS-101-1943-1944-t116084#402251Verze : 0
MOD