Main Menu
User Menu

Prapor vojenských meteorologických stanic [1949-1951]

Battalion of Military Meteorological Stations

     
Název:
Name:
Prapor vojenských meteorologických stanic
Originální název:
Original Name:
Prapor vojenských meteorologických stanic
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1951
Nástupce:
Successor:
55. radiový prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1949-15.08.1950 Velitelství spojovacího vojska
15.08.1950-01.04.1951 Zpravodajské oddělení
Dislokace:
Deployed:
01.10.1949-01.04.1951 Praha, Kasárny 17. listopadu

Velitel:
Commander:
01.10.1949-DD.MM.1951 Urbanec, Andrej (kapitán spojovacího vojska)
DD.MM.1951-01.04.1951 Urbanec, Andrej (štábní kapitán spojovacího vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1949-01.04.1951 Vojenská meteorologická stanice 30

Ručně vyplněné položky:
01.10.1949-01.04.1951 Výcviková rota
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Praha-Dejvice
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Nové Město nad Metují
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Český Krumlov
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Domažlice
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Cheb
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Znojmo
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Bratislava
01.10.1949-01.04.1951 Meteorologická stanice Michalovce
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1949-01.04.1951
Vyznamenání:
Decorations:
01.10.1949
Poznámka:
Note:
01.10.1949-01.04.1951 VÚ 7480 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Prapor vojenských meteorologických stanic) https://vojenstvi.cz/vasedotazy_30.htm
URL : https://www.valka.cz/Prapor-vojenskych-meteorologickych-stanic-1949-1951-t116077#402235Verze : 2
MOD