Main Menu
User Menu

8. prapor Durhamského lehkého pěšího pluku [1947-1967]

8th Battalion of The Durham Light Infantry

     
Název:
Name:
8. prapor Durhamského lehkého pěšího pluku
Originální název:
Original Name:
8th Battalion of The Durham Light Infantry
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1947
Předchůdce:
Predecessor:
11. prapor Durhamského lehkého pěšího pluku
Datum zániku:
Disbanded:
26.02.1967
Nástupce:
Successor:
6./8. prapor Durhamského lehkého pěšího pluku 1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1947-26.02.1967 Durhamský lehký pěší pluk
Dislokace:
Deployed:
01.01.1947-26.02.1967 Durham, ?

Velitel:
Commander:
01.01.1947-01.07.1951, ( )
01.07.1951-01.07.1956 Kirkup, Philip (Brigadier)
01.07.1956-01.07.1961 Bramwell, John (Lieutenant Colonel)
01.07.1961-26.02.1967 McLaren, Ross Scott (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.1947-26.02.1967 Velenie
01.01.1947-26.02.1967 A rota 2)
01.01.1947-26.02.1967 B rota 3)
01.01.1947-26.02.1967 C rota 4)
01.01.1947-26.02.1967 D rota 5)
01.01.1947-26.02.1967 ?
Poznámka:
Note:
1) vzniká spojením sa s 6. praporem Durhamské lehké pěchoty
- teritoriálna armáda
2) v Durham
3) v Chester-le-Street
4) v Stanley
5) v Houghton-le-Spring
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org
URL : https://www.valka.cz/8-prapor-Durhamskeho-lehkeho-pesiho-pluku-1947-1967-t115726#401475Verze : 1
MOD