Main Menu
User Menu

46. skupina RAF [1944-1949]

No. 46 Group RAF

     
Název:
Name:
46. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 46 (Transport) Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.01.1944-15.10.1949 Velitelství dopravního letectva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR Harrow Weald, stanice RAF Harrow Weald
Velitel:
Commander:
01.02.1944-16.09.1944 Fiddament, Arthur Leonard (Air Commodore)
16.09.1944-DD.MM.1945 Darvall, Lawrence (Air Commodore)
DD.MM.1945-01.11.1945 Straight, Whitney Willard (Air Commodore)
01.11.1945-01.10.1947 Staton, William Ernest (Air Commodore)
01.10.1947-10.10.1949 Merer, John William Frederick (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1944-15.08.1946 575. peruť RAF
DD.02.1944-DD.MM.1945 233. peruť RAF
DD.02.1944-DD.MM.194? 271. peruť RAF
DD.02.1944-DD.MM.194? 48. peruť RAF
DD.02.1944-DD.MM.194? 512. peruť RAF
DD.09.1944-DD.11.1945 437. peruť RCAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
motto
Alios Alis Alo
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Grp04.htm
https://www.paradata.org.uk/units/no-46-group-raf
www.pegasusarchive.org
URL : https://www.valka.cz/46-skupina-RAF-1944-1949-t115616#401212Verze : 2
MOD