Main Menu
User Menu

Palín

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Palín
Originální název:
Original Name:
Palín
Další názvy:
Other Names:
(1302) Paulyn, (1394) Palen, (1427) Palyn, (1808) Palín, maďarsky Pályin.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°39'27.78"N 21°59'24.55"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1302
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný z roku 1896, postavený s pojatím zvyškov staršieho z 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Palin-t115604#401183Verze : 0
MOD