Main Menu
User Menu

Pěší pluk 22 [1945-1951]

22nd Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 22
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 22
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
22. pěší pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.11.1950 14. divise
01.11.1950-01.01.1951 14. divise /pěší/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.01.1951 Liberec, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.02.1946-DD.09.1947 Kotrč, František (Plukovník)
DD.04.1948-DD.08.1948 Patera, František (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1945-01.01.1951 Pěší prapor I/22
01.10.1945-01.01.1951 Pěší prapor II/22
01.10.1945-01.01.1951 Pěší prapor III/22
01.10.1945-01.01.1951 Náhradní prapor
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.01.1951 ?
Vyznamenání:
Decorations:
01.06.1945-01.01.1951
Poznámka:
Note:
01.06.1945-01.01.1951 VÚ 0000 Liberec
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha,
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-22-1945-1951-t115399#400786Verze : 1
MOD