Main Menu
User Menu

Skupina armád Sever [1939-1939]

Army Group North / Heeresgruppe Nord

     
Název:
Name:
Skupina armád Sever
Originální název:
Original Name:
Heeresgruppe Nord
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
2. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1939
Nástupce:
Successor:
Skupina armád B
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
02.09.1939-10.10.1939 Bock, Fedor von (Generalfeldmarschall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.09.1939-10.10.1939 Salmuth, Hans Eberhard Kurt von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-29.09.1939 4. armáda
26.08.1939-11.10.1939 Velitelství letectva Skupiny armád Sever
28.08.1939-21.10.1939 3. armáda
08.09.1939-20.09.1939 XIX. armádní sbor (motorizovaný)
16.09.1939-10.10.1939 Velitelství armádní týlové oblasti 591
DD.09.1939-DD.12.1939 10. tanková divize
DD.09.1939-DD.10.1939 20. pěší divize (motorizovaná)
DD.10.1939-DD.11.1939 21. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Heeres-Gruppenkommando Nord
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Skupina-armad-Sever-1939-1939-t115396#400781Verze : 0
MOD