Main Menu
User Menu

Maťovské Vojkovce

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Maťovské Vojkovce
Originální název:
Original Name:
Maťovské Vojkovce
Další názvy:
Other Names:
Vojkovce - (1338) Veychkoch, (1357) Waykoch, (1427) Baykoch, (1786) Wakowce, (1948) Kapušianske Vojtkovce, maďarsky Vajkóc.
Maťovce – (1279) Porchul, (1302) Mathewa, (1326) Mathuch, (1343) Matyuch, (1389) Porchal alias Zigeth, (1399) Mathyowch, Mathwch, (1427) Mathyoch, Porchol, (1487) Mathyucz alias Porchal, (1773) Matyovecz, (1808) Maťovce, maďarsky Mátyóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°33'59.75"N 22°07'59.87"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1302
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol v Kapušianskych Vojkovciach reformovaný tolerančný z 18. storočia, prestavaný a rozšírený v rokoch 1879-1882
Kostol v Maťovciach gréckokatolícky z roku 1911
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1964 zlúčením obcí Kapušianske Vojkovce a Maťovce.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Matovske-Vojkovce-t115277#400593Verze : 0
MOD