Main Menu
User Menu

4. prapor Královy osobní Yorkshireské lehké pěchoty [1920-1967]

4th Battalion of the King's Own Yorkshire Light Infantry

     
Název:
Name:
4. prapor Královy osobní Yorkshireské lehké pěchoty
Originální název:
Original Name:
4th Battalion of the King's Own Yorkshire Light Infantry
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.02.1920
Předchůdce:
Predecessor:
1/4. prapor Královy osobní Yorkshireské lehké pěchoty
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1967
Nástupce:
Successor:
- 1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.02.1920-01.04.1967 Králova osobní Yorkshireská lehká pěchota
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-01.04.1967 Wakefield

Velitel:
Commander:
07.02.1920-16.02.1920 Hind, E. H. (Lieutenant Colonel)
16.02.1920-03.11.1928 Kaye, H. S. (Lieutenant Colonel)
03.11.1928-DD.MM.19RR Canning Beaumont, Wentworth Henry, 2 Vizcount Allendale (Captain)
DD.MM.19RR-09.03.1948 McGrath, Charles (Colonel)
09.03.1948-08.03.1955 Chadwick, Thomas (Colonel)
08.03.1955-08.03.1966 Chadwick Porter Kaye, Michael Arthur (Colonel)
08.03.1966-01.04.1967 Barker, Harold Edgar (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

07.02.1920-01.04.1967 Velenie
07.02.1920-01.04.1967 A rota 2)
07.02.1920-01.04.1967 B rota 3)
07.02.1920-01.04.1967 C rota 4)
07.02.1920-01.04.1967 D rota 5)
07.02.1920-01.04.1967 ?
Poznámka:
Note:
1) rozpustený a sú vytvorené dve jednotky
* rota B (Yorkshireská), Dobrovolníkov ľahkej pechoty
* 4. (Territorialny) prapor Královy osobní Yorkshireské lehké pěchoty
2) od 01.01.1947 Wakefield
3) od 01.01.1947 Normanton
4) od 01.01.1947 Dewsbury
5) od 01.01.1947 Batley
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org
URL : https://www.valka.cz/4-prapor-Kralovy-osobni-Yorkshireske-lehke-pechoty-1920-1967-t115257#400557Verze : 0
MOD