Main Menu
User Menu

Pěší pluk 36 [1947-1951]

36th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 36
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 36
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 30
Pěší prapor 44 /motorisovaný/
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
36. pěší pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-01.11.1950 14. divise
01.11.1950-01.01.1951 14. divise /pěší/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-01.10.1949 Mladá Boleslav, kasárny /
01.10.1949-01.12.1950 Žamberk, Orlické kasárny /
DD.12.1950-01.01.1951 Šumperk, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.09.1947-DD.08.1948 Kotrč, František (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

-
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.01.1951 Kyjevský pěší pluk
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 2239 Mladá Boleslav
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Pěší pluk 36)
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-36-1947-1951-t115220#400463Verze : 2
MOD