Main Menu
User Menu

371. pěší divize

371. Infanterie-Division

371. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/371-pesi-divize-t11512#36816Verze : 0
MOD
371. Infanterie-Division byla cvičena ve Franciii a poslána na východní frontu byla obklíčena u Stalingradu a zničena.


Byla znovu zformována v 04/ 1943.



Velitel:
Generalleutnant Richard Stempel (1.4. 1942 - 26.1. 1943)
General der Infanterie Hermann Niehoff (1.4. 1943 - 10.6. 1944)
Generalmajor Hans-Joachim Baurmeister (10.6. 1944 - 10.7. 1944)
General der Infanterie Hermann Niehoff (10.7. 1944 - 2.3. 1945)
Generalmajor Rolf Scherenberg (2.3. 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Francie (04/ 1942 - 06/ 1942)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1942 - 10/ 1942)
Stalingrad (10/ 1942 - 01/ 1943)
Francie (04/ 1943 - 11/ 1943)
Italie a Slovinsko (11/ 1943 - 12/ 1943)
Chorvatsko (12/ 1943 - 01/ 1944)
Východní fronta, jižní sektor (01/ 1944 - 02/ 1945)
Polsko a ČSR (02/ 1945 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/371-pesi-divize-t11512#36820Verze : 0
MOD
Organizace:


1942
Infanterie-Regiment 669 - 669.pěší pluk
Infanterie-Regiment 670 - 670.pěší pluk
Infanterie-Regiment 671 - 671.pěší pluk
Artillerie-Regiment 371 - 371.dělostřelecký pluk
Aufklärungs-Abteilung 371 - 371.průzkumný oddíl
Panzerjäger-Abteilung 371 - 371.protitankový oddíl
Pionier-Bataillon 371 - 371.ženijní prapor
Nachrichten-Abteiliung 371 - 371.zpravodajský oddíl
Sanitäts-Abteilung 371 - 371.sanitní oddíl
Feldersatz-Bataillon 371 - 371.polní doplňovací prapor



1944
Grenadier-Regiment 669 - 669.granátnický pluk
Grenadier-Regiment 670 - 670.granátnický pluk
Grenadier-Regiment 671 - 671.granátnický pluk
Artillerie-Regiment 371 - 371.dělostřelecký pluk
Aufklärungs-Abteilung 371 - 371.průzkumný oddíl
Panzerjäger-Abteilung 371 - 371.protitankový oddíl
Pionier-Bataillon 371 - 371.ženijní prapor
Nachrichten-Abteiliung 371 - 371.zpravodajský oddíl
Sanitäts-Abteilung 371- 371.sanitní oddíl
Feldersatz-Bataillon 371 - 371.polní doplňovací prapor
URL : https://www.valka.cz/371-pesi-divize-t11512#36821Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 371. Infanterie Division:


Fritz Below 9/21/1944
Peter Brenig 6/15/1944
Walter Bund 10/20/1944
Werner Goebel 9/30/1944
Klaus Gollnick 10/7/1944
Otto Heilmann 6/9/1944
Siegfried Heller 7/25/1942
Fritz Imgenberg 6/9/1944
Georg Kachel 5/4/1944
Jürgen Koellner 5/4/1944
Rudolf Lippelt 5/9/1945
Johannes Modick 2/5/1945
Hermann Niehoff 6/15/1944
Hellmuth Pfeiffer 9/19/1942
Willi Pruess 2/5/1945
Leo Rinkowski 9/21/1944
Heinz Schneider 10/20/1944
Erich Wapnitz 3/17/1945
URL : https://www.valka.cz/371-pesi-divize-t11512#36822Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


4.-5. 1942
formovanie

D
Beverlo (Belgicko)


6.-7. 1942
presun


južné Rusko


8.-11.. 1942
IV
4. Pz. Armee
B
rieka Don, Stalingrad


12. 1942 - 2. 1943
IV
6. Armee
Don
Stalingrad









4.-6. 1943
formovanie
7. Armee
D
Bretónsko


7.-10. 1943
záloha
7. Armee
D
Bretónsko


11. 1943
LI

B
Taliansko


12. 1943 - 1. 1944
XV
2. Pz. Armee
F
Chorvátsko


2. 1944
XXXXVIII
4. Pz. Armee
Süd
Žytomyr (Ukrajina)


3. 1944
XXIV
1. Pz. Armee
Süd
Kamjanec-Podilskyj (Ukrajina)


4. 1944 (bojová skupina)
LIX
1. Pz. Armee
Nordukraine
Kamjanec-Podilskyj


5.-7. 1944
XXIV
1. Pz. Armee
Nordukraine
Brody (Ukrajina)


8.-9. 1944
LIX
17. Armee
Nordukraine
Krakov (Poľsko)


10. 1944 - 1. 1945
LIX
17. Armee
A
Krakov


2.-3. 1945 (bojová skupina)
XI
1. Pz. Armee
Mitte
horné Sliezsko


4. 1945
XI
1. Pz. Armee
Mitte
horné Sliezsko


5. 1945
záloha
1. Pz. Armee
Mitte
Čechy


URL : https://www.valka.cz/371-pesi-divize-t11512#138836Verze : 0
MOD