Main Menu
User Menu

Závadka

okr. Gelnica

     
Název:
Name:
Závadka
Originální název:
Original Name:
Závadka
Další názvy:
Other Names:
Görögfalu (maďarsky)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Gelnica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'57.74"N 20°37'03.98"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1352
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Gréckokatolícky kostol Archaniela Michala
Kaplnka Zosnutia presvätej Bohorodičky
Kaplnka Jána Krstiteľa
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.zavadkanaspisi.ocu.sk
https://www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Zavadka-t115067#400141Verze : 0
MOD