Main Menu
User Menu

Pěší prapor 3 /motorisovaný/ [1946-1949]

3rd Infantry Battalion /Motorised/

     
Název:
Name:
Pěší prapor 3 /motorisovaný/
Originální název:
Original Name:
Pěší prapor 3 /motorisovaný/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 3
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1946-01.10.1946 6. pěší brigáda
01.10.1946-01.10.1949 3. divise /rychlá/
Dislokace:
Deployed:
01.03.1946-01.10.1949 Kroměříž, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1946-01.10.1949 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1946-01.10.1949 Dělostřelecká baterie 3
01.03.1946-01.10.1949 Kulometná rota 5/3
01.03.1946-01.10.1949 Náhradní rota pěšího praporu 3
01.03.1946-01.10.1949 Pěší rota 1/3
01.03.1946-01.10.1949 Pěší rota 2/3
01.03.1946-01.10.1949 Pěší rota 3/3
01.03.1946-01.10.1949 Rota těžkých zbraní 6/3
01.03.1946-01.10.1949 Samopalná rota 4/3
01.03.1946-01.10.1949 Velitelská rota 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1949 Prapor Jána Žižku z Trocnova
Vyznamenání:
Decorations:
01.03.1946 Válečný kříž 1914-1918
Poznámka:
Note:
01.03.1946-01.10.1949 VÚ 5315 Kroměříž
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA-
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-3-motorisovany-1946-1949-t115065#400134Verze : 0
MOD