Main Menu
User Menu

361. pěší divize [1943-1944]

361st Infantry Division / 361. Infanterie-Division

361. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/361-pesi-divize-1943-1944-t11504#36786Verze : 0
MOD
361. Infanterie-Division byla zničena na východní frontě v 07/ 1944 a znovu zformována v 04/ 1945.



Velitel:
Generalleutnant Siegmund Freiherr von Schleinitz (20.11. 1943 - 30.5. 1944)
Generalmajor Gerhard Lindemann (30.5. 1944 - 22.7. 1944)
Generalmajor Alfred Philippi (?.04/ 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Dánsko (11/ 1943 - 03/ 1944)
Východní fronta, střední sektor (03/ 1944 - 07/ 1944)
Nizozemí (04/ 1945 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/361-pesi-divize-1943-1944-t11504#36787Verze : 0
MOD
Organizace:


951. Infantry Regiment - 951.pěší pluk


952. Infantry Regiment - 952.pěší pluk


953. Infantry Regiment - 953.pěší pluk


361. Artillery Regiment - 361.dělostřelecký pluk


1. Battalion - 1.prapor


2. Battalion - 2.prapor


3. Battalion - 3.prapor


4. Battalion - 4.prapor


361. Fusilier Battalion - 361.prapor Fusilírů(mušketýrů)
URL : https://www.valka.cz/361-pesi-divize-1943-1944-t11504#36788Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 361. Infanterie Division:


Wilhelm Berg 6/9/1944
Franz Brandt 9/30/1944
Wilhelm Peek 10/4/1944
Friedrich Schulz 6/9/1944
Werner Seeber 4/16/1944
Hans Seifert 6/9/1944
URL : https://www.valka.cz/361-pesi-divize-1943-1944-t11504#36789Verze : 0
MOD