Main Menu
User Menu

351. pěší divize [1940-1940]

351st Infantry Division

351. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
351. pěší divize
Originální název:
Original Name:
351. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní polní velitelství 587
Datum zániku:
Disbanded:
21.08.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.03.1940-14.05.1940 Hlavní velitelství Východ
02.06.1940-21.08.1940 Vojenské velitelství Belgie-Severní Francie
Dislokace:
Deployed:
10.03.1940-14.05.1940 Čenstochová, ? /

Velitel:
Commander:
10.03.1940-01.05.1940 Göldner, Paul (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/351-pesi-divize-1940-1940-t11496#601232Verze : 1
MOD
Organizace:


641. Infantry Regiment - 641.pěší pluk


652. Infantry Regiment - 652.pěší pluk


643. Infantry Regiment - 643.pěší pluk


351. Artillery Battery - 351.dělostřelecká baterie


351. Reconnaissance Squadron - 351.průzkumná jednotka
URL : https://www.valka.cz/351-pesi-divize-1940-1940-t11496#36754Verze : 0
MOD