Main Menu
User Menu

Přehled panovníku - Malajsie

List of rulers - Malaysia

Malajsie


Titul: Najvyšší vladár Malajsie / Paramount Ruler of Malaysia / Yang Dipertuan Agong bagi Malaysia



od - do Poznámka
17.09.1963-20.09.1965 ? Syed Harun Putra ibni al-Marhum Syed Hasan Jamalullail ? za stát Perlis
21.09.1965-20.09.1970 ? Tuanku Ismail Nasiruddin Shah ibni al-Marhum Sultan Zainal Abidin Muadzam Shah ? za stát Terengganu
21.09.1975-29.03.1979 ? Tuanku Yahya Petra ibni al-Marhum Sultan Ibrahim ? za stát Kelantan
29.09.1979-25.04.1984 ? (zastupujúci do 25.04.1979) Tuanku Ahmad Shah al-Mustain Billah ibni al-Marhum Sultan Abu Bakar Riayatuddin al-Muadzam Shah (acting to 25 Apr 1979) ? za stát Pahang
26.04.1984-25.04.1989 ? Tuanku Mahmud Iskandar ibni al-Marhum Sultan Ismail ? za stát Johore
26.04.1989-25.04.1994 ? Tuanku Azlan Muhibuddin Shah ibni al-Marhum Sultan Yusuf Izzuddin Shah Ghafarullahu-Lah ? za stát Perak
26.04.1994-25.04.1999 ? Tuanku Jaafar ibni al-Marhum Yamtuan Abdul Rahman ? za stát Negeri Sembilan
26.04.1999-21.11.2001 ? Tuanku Salahuddin Abdul Aziz Shah ibni al-Marhum Sultan Hisamuddin Alam Shah ? za stát Selangor
21.11.2001-13.12.2001 ? (reálne vo funkcii od 08.10.2001 ako zastupujúci panovník pre chorobu svojho predchodcu) Tuanku Salahuddin Abdul Aziz Shah ibni al-Marhum Sultan Hisamuddin Alam Shah (acting for Salahuddin from 8 Oct 2001) ? za stát Terengganu
13.12.2001-12.12.2006 ? Syed Sirajuddin ibni al-Marhum Syed Putra Jamalullail ? za stát Perlis
13.12.2006-DD.MM.2011 ? Tuanku Mizan Zainal Abidin ibni al-Marhum Sultan Mahmud ? za stát Terengganu





Zdroj: https://worldstatesmen.org/Malaysia.htm
URL : https://www.valka.cz/Prehled-panovniku-Malajsie-t114844#399617Verze : 0
MOD