Main Menu
User Menu

12. tanková brigáda [1947-1950]

12th Tank Brigade

     
Název:
Name:
12. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
12. tanková brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
1. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1950
Nástupce:
Successor:
3. divise /tanková/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-15.12.1950 Tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-15.12.1950 Šternberk, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.10.1947-15.12.1950
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1947-15.12.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-15.12.1950 Tankový prapor I/12
01.10.1947-15.12.1950 Tankový prapor II/12
01.10.1947-15.12.1950 Tankový prapor III/12

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-15.12.1950 Ostravská tanková brigáda
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 5944 Šternberk
01.10.1949-15.12.1950 VÚ 9388 Šternberk
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (12. tanková brigáda)
URL : https://www.valka.cz/12-tankova-brigada-1947-1950-t114837#399602Verze : 0
MOD