Main Menu
User Menu

Ankara, Letecká stanice Ankara [1958-1994]

Ankara Air Station

     
Název:
Name:
Letecká stanice Ankara
Originální název:
Original Name:
Ankara Air Station
Další názvy:
Other Names:
Balgat Field
Ankara Airfield
Ankara Air Base
Obec:
Municipality:
Balgat, Ankara
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
39°53'57.24"N 32°49'31.94"E
Vznik:
Established:
28.02.1958 premenovaním z Letecká zákaldna Ankara
Velitelé:
Commanders:
15.05.1955-30.03.1956 Smith, William H. (Colonel)
31.03.1956-15.06.1956 Curtin, Richard D. (Colonel)
16.06.1956-30.06.1956 Thomas, Gordon F. (Colonel)
01.07.1956-28.05.1957 Goewey, Robert J. (Colonel)
29.05.1957-DD.07.1958 Jones, James D. (Colonel)
DD.07.1958-29.06.1959 Hinckley, Frank O. (Colonel)
30.06.1959-DD.06.1961 ?, ?
DD.06.161-DD.12.1961 Adleman, Julius J. (Colonel)
DD.12.1961-08.06.1963 Mayland, Lawrence P. (Colonel)
09.06.1963-28.07.1963 Arduengo, Joseph A. (Lieutenant Colonel)
29.07.1963-DD.12.1963 Commenator, George O. (Colonel)
DD.12.1963-DD.06.1964 Wilson, William M. (Colonel)
DD.06.1964-18.08.1964 Fatzinger, Charles W. (Lieutenant Colonel)
19.08.1964-10.07.1966 Salmon, Delbert J. (Colonel)
11.07.1966-02.08.1966 Sealy, Raymond J. (Colonel)
03.08.1966-19.02.1967 Reed, Henry C. (Colonel)
20.02.1967-08.04.1968 Trapold, Augustine C. (Colonel)
09.04.1968-24.03.1970 Bohart, Chester H. (Colonel)
25.03.1970-07.07.1970 Gilpin, Harry D. (Colonel)
08.07.1970-30.09.1971 Smith, Paul K. (Colonel)
01.10.1971-DD.01.1972 Trueblood, Roger W. (Colonel)
DD.01.1972-27.05.1974 Hector, Arnold E. (Colonel)
28.05.1974-19.06.1975 Evans Jr, William A. (Colonel)
20.06.1975-14.07.1978 Davidson, William H. (Colonel)
15.07.1978-21.06.1979 Ruark, Robert W. (Colonel)
22.06.1979-14.11.1982 Lines, Robert J. (Colonel)
15.11.1982-DD.MM.RRRR Jordan, F. Dixon (Lieutenant Colonel)
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:

01.05.1945-11.02.1946 1271. letištní jednotka armádniho letectva
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.1994 zrušená
Poznámka:
Note:
Vytvorená ako administratívne a riadiace centrum bez vykonávania priamych leteckých operácií.
Po roku 1994 bola väčšia časť objektu (cca 82%) scivilnená, zvyšok v správe US Army má označenie Ankara Support Element a slúži pre potreby ubytovania rodinných príslušníkov amerického vojenského personálu v Ankare, vrátane školy pre deti
Zdroje:
Sources:
Mueller, Robert: Air Force Bases vol. I - Active Air Force Bases Within the USA on 17 september 1982; Center for Air Force History 1984
https://www.techbastard.com/afb/europe/ankara.php
www.globalsecurity.org

Ankara, Letecká stanice Ankara [1958-1994] - Nákres základne. https://usafspg.ning.com/photo/ankara-air-station-map?context=album&albumId=2289592%3AAlbum%3A50312

Nákres základne. usafspg.ning.com
URL : https://www.valka.cz/Ankara-Letecka-stanice-Ankara-1958-1994-t114774#399413Verze : 0
MOD