Main Menu
User Menu

Skupina armád Jih [1944-1945]

Army Group South / Heeresgruppe Süd

     
Název:
Name:
Skupina armád Jih
Originální název:
Original Name:
Heeresgruppe Süd
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Skupina armád Jižní Ukrajina
Datum zániku:
Disbanded:
30.04.1945
Nástupce:
Successor:
Skupina armád Východní marka
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
23.09.1944-23.12.1944 Frießner, Johannes (Generaloberst)
28.12.1944-25.03.1945 Wöhler, Otto (General der Infanterie)
26.03.1945-30.04.1945 Rendulic, Lothar (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.09.1944-09.11.1944 Grolman, Helmuth von (Generalmajor)
09.11.1944-23.03.1945 Grolman, Helmuth von (Generalleutnant)
24.03.1945-30.04.1945 Gyldenfeldt, Heinz von (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.09.1944-02.10.1944 Fretter-Picova armádní skupina
23.09.1944-03.10.1944 8. armáda
23.09.1944-18.04.1945 Velitelství německých jednotek týlové oblasti Skupiny armád Jih
02.10.1944-07.10.1944 6. armáda
03.10.1944-16.12.1944 Wöhlerova armádní skupina
07.10.1944-12.11.1944 Fretter-Picova armádní skupina
12.11.1944-01.12.1944 6. armáda
DD.11.1944-DD.12.1944 18. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Horst Wessel
01.12.1944-23.12.1944 Fretter-Picova armádní skupina
16.12.1944-30.04.1945 8. armáda
24.12.1944-18.03.1945 Balckova armádní skupina
05.01.1945-02.05.1945 2. tanková armáda
11.01.1945-30.04.1945 Brigáda tankových granátníků 92
DD.01.1945-DD.02.1945 118. myslivecká divize
DD.01.1945-DD.02.1945 211. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 3. tanková divize SS Totenkopf
DD.01.1945-DD.02.1945 Tanková výcviková divize Tatra
20.02.1945-04.04.1945 37. dobrovolnická jezdecká divize SS
DD.02.1945-DD.02.1945 13. tanková divize
DD.02.1945-DD.04.1945 153. granátnická divize
DD.02.1945-02.04.1945 6. tanková armáda
DD.02.1945-01.05.1945 6. tanková armáda SS
DD.02.1945-DD.03.1945 Tanková divize Feldherrnhalle 1
18.03.1945-30.04.1945 6. armáda
DD.03.1945-DD.04.1945 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
DD.03.1945-DD.04.1945 12. tanková divize SS Hitlerjugend
DD.03.1945-DD.03.1945 232. tanková divize
DD.03.1945-DD.04.1945 44. říšská granátnická divize Hoch- und Deutschmeister
DD.04.1945-DD.05.1945 Výcviková divize Edelmann

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. armáda (maďarská)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. armáda (maďarská)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. armáda (maďarská)
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Heeres-Gruppenkommando Süd
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.reocities.com
www.reocities.com
www.reocities.com
www.reocities.com
URL : https://www.valka.cz/Skupina-armad-Jih-1944-1945-t114753#399335Verze : 0
MOD