Main Menu
User Menu

3. tanková brigáda [1945-1947]

3rd Tank Brigade

     
Název:
Name:
3. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
3. tanková brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1945
Předchůdce:
Predecessor:
3. tankový prapor
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
11. tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1945-01.10.1947 Tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
15.09.1945-29.11.1946 Pardubice, kasárny /
29.11.1946-01.10.1947 Moravská Třebová, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1945-01.10.1947 Špeta, Alois (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1945-01.10.1947 Tankový prapor I/3
15.09.1945-01.10.1947 Tankový prapor II/3
15.09.1945-01.10.1947 Tankový prapor III/3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-29.11.1946 VÚ 5426 Pardubice
29.11.1946-01.10.1947 VÚ 5426 Moravská Třebová
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná fond (3. tanková brigáda)
URL : https://www.valka.cz/3-tankova-brigada-1945-1947-t114577#398780Verze : 0
MOD