Main Menu
User Menu

Pěší prapor 5 /motorisovaný/ [1946-1949]

5th Infantry Battalion /Motorised/

     
Název:
Name:
Pěší prapor 5 /motorisovaný/
Originální název:
Original Name:
Pěší prapor 5 /motorisovaný/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 5
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1946-01.03.1948 1. divise
01.03.1948-01.10.1949 5. divise
Dislokace:
Deployed:
01.03.1946-01.10.1947 Praha, kasárny /
01.10.1947-01.10.1949 Kladno, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1946-DD.05.1946 Vyroubal, Otakar (Podplukovník)
DD.05.1946-DD.10.1948 Čížek, Ladislav (Plukovník)
DD.10.1948-DD.01.1949 Fořt, Josef (Podplukovník)
DD.01.1949-DD.06.1949 Kolář, Václav (Podplukovník)
DD.06.1949-01.10.1949 Tvrdík, František (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1946-01.10.1949 Dělostřelecká baterie 5
01.03.1946-01.10.1949 Kulometná rota 5/5
01.03.1946-01.10.1949 Náhradní rota 5
01.03.1946-01.10.1949 Pěší rota 1/5
01.03.1946-01.10.1949 Pěší rota 2/5
01.03.1946-01.10.1949 Pěší rota 3/5
01.03.1946-01.10.1949 Rota těžkých zbraní 6/5
01.03.1946-01.10.1949 Samopalná rota 4/5
01.03.1946-01.10.1949 Velitelská rota 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1949 Prapor T. G. Masaryka
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.03.1946-01.10.1949 VÚ 4672
Zdroje:
Sources:
VÚA Praha, fond 891
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-5-motorisovany-1946-1949-t114527#398660Verze : 1
MOD