Main Menu
User Menu

21. tanková brigáda [1945-1950]

21st Tank Brigade

     
Název:
Name:
21. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
21. tanková brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
Tankosamohybný pluk 21
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.03.1946 1. divise /motorisovaná/
01.03.1946-01.03.1948 1. divise /rychlá/
01.03.1948-01.10.1950 5. divise /rychlá/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-01.10.1947 Praha, kasárny /
01.10.1947-01.10.1950 Žatec, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.10.1945-01.10.1950
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1948-DD.07.1949 Petrák, Anton (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1950 Tankový prapor I/21
01.10.1945-01.10.1950 Tankový prapor II/21
01.10.1945-01.10.1950 Tankový prapor III/21

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1950 Tanková brigáda volyňských Čechů
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 4664 Praha
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 4664 Žatec
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 6363 Žatec
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (21. tanková brigáda)
URL : https://www.valka.cz/21-tankova-brigada-1945-1950-t114524#398657Verze : 0
MOD