Main Menu
User Menu

13. brigáda [1947-1949]

13th Brigade

     
Název:
Name:
13. brigáda
Originální název:
Original Name:
13. brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
16. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
13. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-01.10.1949 I. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-01.10.1949 Karlovy Vary, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1947-18.10.1948 Kostka, Josef (Plukovník)
18.10.1948-01.10.1949 Kostka, Josef (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1947-01.10.1949
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 264
01.10.1947-01.10.1949 Dělostřelecký pluk 14
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 33
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 46
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 50
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 77

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 8841 Karlovy Vary
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (13. brigáda)
URL : https://www.valka.cz/13-brigada-1947-1949-t114507#398631Verze : 0
MOD