Main Menu
User Menu

60. skupina RAF [1940-1946]

No. 60 Group RAF

     
Název:
Name:
60. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 60 (Signals) Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.04.1946
Nástupce:
Successor:
90. skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1940-25.04.1946 Velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
23.03.1940-27.03.1942 Gregory, A. L. (Air Commodore)
27.03.1942-24.02.1944 Aitken, Robert Stanley (Air Vice Marshall)
24.02.1944-25.04.1946 Theak, W. E. (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.06.1943-01.05.1945 526. peruť RAF
15.06.1943-15.04.1946 527. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
motto
Vigilans (lat. - bdělý)
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Grp05.htm
https://www.wartimenews.co.uk/Fennessy.htm
URL : https://www.valka.cz/60-skupina-RAF-1940-1946-t114506#398628Verze : 0
MOD