Main Menu
User Menu

43. taktická stíhací peruť [1964-1991]

43rd Tactical Fighter Squadron

     
Název:
Name:
43. taktická stíhací peruť
Originální název:
Original Name:
43rd Tactical Fighter Squadron
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1964
Předchůdce:
Predecessor:
43. stíhací peruť jednomotorových letounů
Datum zániku:
Disbanded:
26.09.1991
Nástupce:
Successor:
43. stíhací peruť
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1964-20.08.1965 15. taktické stíhací křídlo
20.08.1965-31.10.1965 405. stíhací křídlo
01.11.1965-04.01.1966 12. taktické stíhací křídlo
04.01.1966-15.07.1970 15. taktické stíhací křídlo
15.07.1970-15.11.1977 21. smíšené křídlo
15.11.1977-31.12.1979 343. taktická stíhací skupina
01.01.1980-26.09.1991 21. taktické stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
08.01.1964-20.08.1965 Tampa, MacDill AFB
20.08.1965-31.10.1965 City of Angeles, Clark Air Base
01.11.1965-04.01.1966 Cam Ranh, Cam Ranh Air Base /
04.01.1966-15.07.1970 Tampa, MacDill AFB
15.07.1970-26.09.1991 Anchorage, Elmendorf AFB

Velitel:
Commander:
08.01.1964-DD.02.1964 nikdo, neobsazeno ( )
DD.02.1964-01.07.1965 Sandborn, Dwaine A. (Lieutenant Colonel)
01.07.1965-06.01.1968 Woods, Walter V. (Lieutenant Colonel)
06.01.1968-01.08.1969 Bierman, Casper S. (Lieutenant Colonel)
01.08.1969-01.11.1969 Stoer, John S. (Lieutenant Colonel)
01.11.1969-01.04.1970 Janca, Robert D. (Lieutenant Colonel)
01.04.1970-26.07.1971 Humphrey, Thomas J. (Lieutenant Colonel)
26.07.1971-09.06.1972 Salmeier, E. (Colonel)
09.06.1972-01.08.1973 Desing, Richard M. (Lieutenant Colonel)
01.08.1973-31.05.1974 Haselhorst, Delbert J. (Lieutenant Colonel)
31.05.1974-01.07.1975 Schmit, P. Jr. (Colonel)
01.07.1975-03.07.1976 Abbott, Wilfred K. (Lieutenant Colonel)
03.07.1976-01.07.1977 Ek, John K. (Lieutenant Colonel)
01.07.1977-17.11.1978 Martindale, Charles A. (Lieutenant Colonel)
17.11.1978-01.01.1980 Lalime, Thomas R. (Lieutenant Colonel)
01.01.1980-01.03.1981 Baker, Doyle D. (Lieutenant Colonel)
01.03.1981-26.10.1981 Matz, Ronald L. (Lieutenant Colonel)
26.10.1981-13.12.1982 Borchert, John A. (Lieutenant Colonel)
13.12.1982-24.10.1983 Hutson, Henry R. (Lieutenant Colonel)
24.10.1983-08.02.1985 McMahon, Robert L. (Lieutenant Colonel)
08.02.1985-30.08.1985 Hagelin, Richard L. III (Lieutenant Colonel)
30.08.1985-30.10.1987 Loken, Peter R. (Lieutenant Colonel)
30.10.1987-13.10.1989 Marty, John P. (Lieutenant Colonel)
13.10.1989-15.07.1991 McNabb, John M. Jr. (Lieutenant Colonel)
15.07.1991-26.09.1991 Catton, John J. Jr. (Lieutenant Colonel)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.1964-DD.MM.1964 F-84F Thunderstreak
DD.MM.1964-DD.MM.1982 F-4 Phantom II
DD.MM.1982-26.09.1991 F-15 Eagle
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/43-takticka-stihaci-perut-1964-1991-t114470#398530Verze : 0