Main Menu
User Menu

Priekopa

okr. Sobrance

     
Název:
Name:
Priekopa
Originální název:
Original Name:
Priekopa
Další názvy:
Other Names:
(1418) Prekopa, Prwkopa (1419), Priekopa (1808); maďarsky Prikopa, Kapás.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°44'59.40"N 22°16'16.84"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1418
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol grécko - katolícky. z 1913 s prvkami novorománskej a barok. architektúry.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Priekopa-t114104#397486Verze : 0
MOD