Main Menu
User Menu

Porúbka

okr. Sobrance

     
Název:
Name:
Porúbka
Originální název:
Original Name:
Porúbka
Další názvy:
Other Names:
(1451) Porupka, Porubka (1773); maďarsky Porubka.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'46.60"N 22°15'34.58"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1411
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol grécko-katolícky v historizujúcom barokovo - klasicistickom slohu so zač. 19.stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Porubka-t114103#397485Verze : 0
MOD