Main Menu
User Menu

Nižná Rybnica

     
Název:
Name:
Nižná Rybnica
Originální název:
Original Name:
Nižná Rybnica
Další názvy:
Other Names:
(1333) Rebneche, Ribnyche (1358), Naghrebnycze (1449), Ribnike (1481), Nowé Rybnice (1808), Nižná Rybnica (1920); maďarsky Alsóribnyice, Alsóhlas.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°45'14.94"N 22°09'07.56"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1333
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Hosp. budovy bývalého kaštieľa klas. zo zač. 19. stor.
Kostol grécko-katolícky neoklasicistický z 1908.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Nizna-Rybnica-t114071#397374Verze : 0
MOD