Main Menu
User Menu

Koromľa

okr. Sobrance

     
Název:
Name:
Koromľa
Originální název:
Original Name:
Koromľa
Další názvy:
Other Names:
(1337) Koromla, Koromlya (1393), Koromplya (1419), Korompla (1808), Koromľa (1920); maďarsky Korumlya, Koromlak.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'53.78"N 22°17'32.91"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1337
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Grécko-katolícky kostol sv. Michala Archanjela z roku 1870 v klasicistickom slohu.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Koromla-t114066#397365Verze : 0
MOD