Main Menu
User Menu

Terňa

okr. Prešov

     
Název:
Name:
Terňa
Originální název:
Original Name:
Terňa
Další názvy:
Other Names:
(1259) Therne, Tyrna (1310), Thermia (1312), Kysternye (1353), Therne, Alsoterne, Felsoterne (1427), Terna (1773), Ternye (1786), Trnia, Terňa (11920), Terňa (1920); maďarsky Ternye
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prešov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°06'40.15"N 21°14'15.24"E
Místní části:
Local Municipalities:
Babin Potok, Hradisko
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1259
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky pôvodne gotický, renesančná svätyňa, v roku 1736 obnovený a rozšírený, obohnaný čiastočne obnoveným múrom
Kaštieľ pôvodne renesančný zo začiatku 17. storočia, v 2. polovici 18. storočia rokokovo prestavaný
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.terna.sk
URL : https://www.valka.cz/Terna-t113752#396722Verze : 0
MOD