Main Menu
User Menu

Pušovce

okr. Prešov

     
Název:
Name:
Pušovce
Originální název:
Original Name:
Pušovce
Další názvy:
Other Names:
(1352) Komlos alebo Pousfalva, Posfalua (1427), Possowcze (1876), Pušovce (1920); maďarsky Pósfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prešov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°05'13.6."N 21°24'36.19"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1352
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky z roku 1812, prestavaný zo starej kaplnky z roku 1798
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Pusovce-t113695#396571Verze : 0
MOD