Main Menu
User Menu

Nálepkovo

okr. Gelnica

     
Název:
Name:
Nálepkovo
Originální název:
Original Name:
Vondrišel (do roku 1948)
Další názvy:
Other Names:
Merény (maďarsky)
Wagendrüssel (nemecky)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Gelnica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°50'26.35"N 20°37'13.72"E
Místní části:
Local Municipalities:
Čierna Hora
Záhajnica
Hámre
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1290
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímskokatolícky kostol sv. Štefana kráľa
Evanjelický kostol
Budova bývalej radnice
Pomník padlých v 1. svetovej vojne
Kúpele v Čiernej Hore
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec s pôvodným názvom Vondrišel bola v roku 1948 premenovaná na Nálepkovo na pamiatku kpt. Jána Nálepku.
Zdroje:
Sources:
https://www.nalepkovo.sk/
https://www.e-obce.sk
https://www.retep.sk/okolie/nalepkovo/nalepkovo.php
URL : https://www.valka.cz/Nalepkovo-t113300#395561Verze : 0
MOD