Main Menu
User Menu

23. taktická stíhací peruť [1958-1991]

23rd Tactical Fighter Squadron

     
Název:
Name:
23. taktická stíhací peruť
Originální název:
Original Name:
23rd Tactical Fighter Squadron
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
23. stíhací peruť
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
08.07.1958-31.12.1971 Bitburg, Bitburg AB /
31.12.1971-17.01.1991 Spangdahlem, Spangdahlem AB /
17.01.1991-15.03.1991 Incirlik, Incirlik Air Base
15.03.1991-01.10.1991 Spangdahlem, Spangdahlem AB
Velitel:
Commander:
08.07.1958-DD.12.1960 Hesse, Erwin A. (Major)
DD.12.1960-01.09.1963 Springer, Elmer E. Jr. (Lieutenant Colonel)
01.09.1963-DD.06.1965 Wayne, Robert E. (Lieutenant Colonel)
DD.06.1965-01.07.1966 Pinner, William W. (Major)
01.07.1966-01.09.1966 Rea, Parks M. (Lieutenant Colonel)
01.09.1966-DD.12.1968 Larsh, Robert L. Jr. (Lieutenant Colonel)
DD.12.1968-DD.06.1969 Busick, Charles P. (Lieutenant Colonel)
DD.06.1969-24.08.1970 Cleland, Paul S. (Lieutenant Colonel)
24.08.1970-01.01.1972 Gaudion, John J. (Lieutenant Colonel)
01.01.1972-26.02.1973 Corum, Delbert M. (Lieutenant Colonel)
26.02.1973-01.03.1975 Baker, Thomas A. (Major)
01.03.1975-16.07.1976 Rowney, Thomas E. (Lieutenant Colonel)
16.07.1976-01.07.1977 Hall, Henry V. (Lieutenant Colonel)
01.07.1977-19.12.1978 Winters, Charles P. (Lieutenant Colonel)
19.12.1978-03.08.1979 Fairlamb, Richard C. (Lieutenant Colonel)
03.08.1979-30.07.1981 Henry, Ronald E. (Lieutenant Colonel)
30.07.1981-04.04.1983 Thompson, Robert W. (Lieutenant Colonel)
04.04.1983-15.06.1984 Nix, Douglas M. (Lieutenant Colonel)
15.06.1984-12.07.1985 Kersey, Lesley L. (Lieutenant Colonel)
12.07.1985-20.10.1986 II, Curtis H. Emery (Lieutenant Colonel)
20.10.1986-30.12.1987 Hollrah, Dale E. (Lieutenant Colonel)
30.12.1987-03.10.1989 Groves, Anthony W. (Lieutenant Colonel)
03.10.1989-12.06.1991 Moody, David L. (Lieutenant Colonel)
12.06.1991-01.10.1991 Blanchette, Jeffrey G. (Lieutenant Colonel)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.1958-DD.MM.1961 North American F-100 Super Sabre
DD.MM.1961-DD.MM.1966 Republic F-105 Thunderchief
DD.MM.1966-DD.MM.1991 McDonnell Douglas F-4 Phantom II
DD.MM.1987-DD.MM.1991 General Dynamics F-16 Fighting Falcon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/23-takticka-stihaci-perut-1958-1991-t112345#392953Verze : 0
MOD