Main Menu
User Menu

76. taktická stíhací peruť Vanguards [1972-1991]

76th Tactical Fighter Squadron Vanguards

     
Název:
Name:
76. taktická stíhací peruť
Originální název:
Original Name:
76th Tactical Fighter Squadron "Vanguards"
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1972
Předchůdce:
Predecessor:
76. taktická stíhací peruť
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
76. stíhací peruť
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1972-DD.08.1990 23. taktické stíhací křídlo
DD.08.1990-DD.04.1991 354. taktické stíhací křídlo (provizorní)
DD.04.1991-01.11.1991 23. taktické stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.10.1972-DD.08.1990 Alexandrie, England AFB
DD.08.1990-DD.04.1991 King Fahd International Airport, Saudi Arabia
DD.04.1991-01.11.1991 Alexandrie, England AFB
Velitel:
Commander:
01.10.1972-10.05.1974 Cutler, John B. (Lieutenant Colonel)
10.05.1974-05.08.1975 Kelm, James E. (Lieutenant Colonel)
05.08.1975-27.07.1977 Chase, Arthur L. (Lieutenant Colonel)
27.07.1977-31.05.1979 Prescott, James W. Jr. (Lieutenant Colonel)
31.05.1979-05.01.1981 Jamerson, James L. (Lieutenant Colonel)
05.01.1981-01.07.1982 Redden, Joseph J. (Lieutenant Colonel)
01.07.1982-29.06.1984 Carleton, Roger E. (Lieutenant Colonel)
29.06.1984-15.07.1985 Hoh, Robert H. (Lieutenant Colonel)
15.07.1985-17.07.1987 Cooper, Ronald T. (Lieutenant Colonel)
17.07.1987-02.06.1989 Pitts, Charles W. (Lieutenant Colonel)
02.06.1989-01.11.1991 Renuart, Victor E. Jr. (Lieutenant Colonel)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1972-DD.MM.1981 LTV A-7D Corsair II
DD.MM.1980-01.11.1991 Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/76-takticka-stihaci-perut-Vanguards-1972-1991-t112343#392951Verze : 0
MOD