Main Menu
User Menu

74. taktická stíhací peruť Flying Tigers [1972-1991]

74th Tactical Fighter Squadron Flying Tigers

     
Název:
Name:
74. taktická stíhací peruť
Originální název:
Original Name:
74th Tactical Fighter Squadron "Flying Tigers"
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1972
Předchůdce:
Predecessor:
74. taktická stíhací peruť
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
74. stíhací peruť
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1972-02.07.1973 23. taktické stíhací křídlo
02.07.1973-28.12.1973 354. taktické stíhací křídlo
28.12.1973-20.12.1990 23. taktické stíhací křídlo
20.12.1990-20.04.1991 354. taktické stíhací křídlo (provizorní)
20.04.1991-01.11.1991 23. taktické stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.07.1972-02.07.1973 Alexandrie, England AFB
02.07.1973-28.12.1973 Korat RTAFB, Thailand
28.12.1973-29.08.1990 Alexandrie, England AFB
29.08.1990-20.04.1991 King Fahd International Airport, Saudi Arabia
20.04.1991-01.11.1991 Alexandrie, England AFB
Velitel:
Commander:
01.07.1972-23.07.1974 Bell, Clarence P. (Lieutenant Colonel)
23.07.1974-16.06.1976 Barton, Larry K. (Lieutenant Colonel)
16.06.1976-17.05.1978 Boone, Roy H. (Lieutenant Colonel)
17.05.1978-26.09.1979 Bond, Robert I. (Lieutenant Colonel)
26.09.1979-24.11.1979 Boli, Fred C. (Lieutenant Colonel)
24.11.1979-30.11.1981 Roberson, John M. (Lieutenant Colonel)
30.11.1981-18.11.1983 Heston, Robert A. (Lieutenant Colonel)
18.11.1983-15.11.1985 Lemon, Richard C. (Lieutenant Colonel)
15.11.1985-05.10.1987 Buffkin, Bobby D. (Lieutenant Colonel)
05.10.1987-17.10.1989 Williams, Robert O. (Lieutenant Colonel)
17.10.1989-01.11.1991 Williams, Phillip S. (Lieutenant Colonel)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1972-DD.MM.1981 Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II
DD.MM.1980-01.11.1991 General Dynamics F-16 Fighting Falcon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/74-takticka-stihaci-perut-Flying-Tigers-1972-1991-t112339#392943Verze : 0
MOD