Main Menu
User Menu

Kolín nad Rýnem

Cologne / Köln am Rhein

     
Název:
Name:
Kolín nad Rýnem
Originální název:
Original Name:
Köln am Rhein
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Kolín nad Rýnem
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°57'00.00"N 06°58'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Innenstadt (Stadtbezirk 1)
Rodenkirchen (Stadtbezirk 2)
Lindenthal (Stadtbezirk 3)
Ehrenfeld (Stadtbezirk 4)
Nippes (Stadtbezirk 5)
Chorweiler (Stadtbezirk 6)
Porz (Stadtbezirk 7)
Kalk (Stadtbezirk 8)
Mülheim (Stadtbezirk 9)
První písemná zmínka:
First Written Reference:
?
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kolínska katedrála (Cologne Cathedral, Kölner Dom)
Muzea:
Museums:
Rímsko-germánske múzeum
EL-DE Haus
Osobnosti:
Personalities:
Adenauer, Konrad Hermann Joseph
* 05.01.1876 
- von Diringshofen, Max
* 19.06.1876 
- Stamm, Otto
* 23.03.1880 
Dernen, Friedrich-Wilhelm
* 15.02.1884 
Heider, Wilhelm
* 14.07.1884 
Ihssen, Hugo
* 16.11.1887 
- Thoenissen, Max
* 14.12.1887 
Berlin, Wilhelm
* 28.04.1889 
Fremerey, Max
* 05.05.1889 
Backhaus, Paul
* 11.10.1889 
Schrötter, Josef
* 08.03.1891 
Michels, Alexander
* 17.03.1891 
- Voß, Erich
* 13.07.1891 
Wirtz, Richard
* 22.06.1893 
Abberger, Erich
* 06.04.1895 
Meister, Rudolf
* 01.08.1897 
Korten, Günther
* 26.07.1898 
- Jakobs, Ulrich
* 09.10.1898 
Schulz, Georg-Wilhelm
* 10.03.1906 
Hesse, Hermann
* 10.03.1910 
Laackmann, Anton
* 08.10.1910 
Evers, Franz
* 17.01.1911 
Mink, Wilhelm
* 29.04.1912 
Boigk, Heinrich
* 30.10.1912 
- Ganzer, Erwin
* 08.12.1912 
Kuhlmann, Hans-Günther
* 12.11.1913 
von Schlippenbach, Egon-Reiner
* 10.04.1914 
Kahl, Bruno
* 23.11.1914 
- Huisgen, Friedrich
* 01.03.1915 
Welter, Kurt
* 25.02.1916 
Juchem, Hans
* 04.06.1917 
Reinert, Ernst-Wilhelm
* 02.02.1919 
Stähler, Wilhelm
* 23.09.1923 
Wolff, Herbert Eric
* 24.05.1925 
von Cochenhausen, Ernst
* 18.07.1940 
- Herbst, Paul
† 25.11.1942
Flachs, Bernhard
† 08.12.1944
von Elverfeldt, Harald
† 06.03.1945
Fritzsche, Hans Georg
† 27.09.1953
- Scultetus, Herbert
† 01.09.1955
von Ilsemann, Helmuth
† 29.09.1957
Jänecke, Erwin
† 03.07.1960
Hörnlein, Walter
† 14.09.1961
Negendanck, Hans
† 06.05.1962
Diem, Carl
† 17.12.1962
Heising, Fritz
† 27.07.1963
von Egan-Krieger, Jenö
† 22.02.1965
Dinort, Oskar
† 27.05.1965
Mensching, Karl-Albrecht
† 10.07.1966
von Bredow, Hasso
† 16.10.1966
Lütje, Herbert
† 18.01.1967
Adler, Hermann
† 26.01.1967
Pawelke, Walther
† 28.07.1967
Haubold, Alfred
† 27.02.1969
Römer, Friedrich
† 21.06.1970
Thoennissen, Eduard
† 19.09.1970
Bieneck, Hellmuth
† 08.03.1972
- Voß, Erich
† DD.MM.1972
Brendel, Joachim
† 07.07.1974
- Becker, Franz
† 11.03.1976
Albrecht, Fritz
† 29.04.1977
Bessell, Hans
† 11.02.1979
Siemens, Leopold
† 07.12.1979
von Malachowski, Wilhelm
† 28.10.1980
Curio, Oskar
† 09.08.1981
Heusinger, Adolf
† 30.11.1982
Schlags-Koch, Walter
† 17.10.1983
Meendsen-Bohlken, Wilhelm
† 20.08.1985
Grasser, Hartmann
† 02.06.1986
Evers, Franz
† 19.04.1991
Heise, Hanns
† 18.05.1992
Semjonov, Vladimir Semjonovič
† 18.12.1992
Nebel, Peter
† 18.06.1994
Weller, Franz
† 14.08.1994
Sandrock, Hans
† 23.09.1995
Pilarski, Hubert
† 05.10.1996
Viezenz, Günther
† 14.01.1999
Frantz, Peter
† 11.03.2001
Boigk, Heinrich
† 28.03.2003
Bockhoff, Engelbert
† 26.01.2010
Kendler, Rudolf
† 13.02.2011
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
15.12.1918-20.12.1918
7. peruť RAF
No. 7 Squadron RAF
18.12.1918-27.08.1919
70. peruť RAF
No. 70 Squadron RAF
19.12.1918-10.08.1919
29. peruť RAF
No. 29 Squadron RAF
19.12.1918-12.08.1919
43. peruť RAF
No. 43 Squadron RAF
20.12.1918-27.05.1919
206. peruť RAF
No. 206 Squadron RAF
20.12.1918-15.07.1919
79. peruť RAF
No. 79 Squadron RAF
24.12.1918-26.03.1919
149. peruť RAF
No. 149 Squadron RAF
01.01.1919-10.05.1919
207. peruť RAF
No. 207 Squadron RAF
24.01.1919-01.05.1919
18. peruť RAF
No. 18 Squadron RAF
14.03.1919-03.05.1919
59. peruť RAF
No. 59 Squadron RAF
01.05.1919-09.09.1919
18. peruť RAF
No. 18 Squadron RAF
05.05.1919-17.11.1920
12. peruť RAF
No. 12 Squadron RAF
11.05.1919-07.08.1919
7. peruť RAF
No. 7 Squadron RAF
13.05.1919-06.07.1919
84. peruť RAF
No. 84 Squadron RAF
23.05.1919-07.08.1919
208. peruť RAF
No. 208 Squadron RAF
26.05.1919-07.07.1919
25. peruť RAF
No. 25 Squadron RAF
29.05.1919-18.07.1919
49. peruť RAF
No. 49 Squadron RAF
14.06.1919-07.08.1919
92. peruť RAF
No. 92 Squadron RAF
06.07.1919-12.08.1919
84. peruť RAF
No. 84 Squadron RAF
07.07.1919-06.09.1919
25. peruť RAF
No. 25 Squadron RAF
07.08.1919-09.09.1919
208. peruť RAF
No. 208 Squadron RAF
07.08.1919-21.09.1919
7. peruť RAF
No. 7 Squadron RAF
12.08.1919-25.08.1919
43. peruť RAF
No. 43 Squadron RAF
19.12.1919-26.05.1919
48. peruť RAF
No. 48 Squadron RAF
17.11.1920-27.07.1922
12. peruť RAF
No. 12 Squadron RAF
01.10.1922-DD.MM.1923
14./20. husarský pluk
14th/20th Hussars
01.04.1936-DD.MM.RRRR
26. pěší divize
26th Infantry Division
01.11.1938-24.08.1939
1. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
1st Squadron of the 186th Carrier Air Group
01.11.1938-24.08.1939
2. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
2nd (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
01.11.1938-24.08.1939
3. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
3rd Squadron of the 186th Carrier Air Group
01.11.1938-24.08.1939
I. (Stuka) skupina Letecké skupiny letadlové lodi 186
1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
01.11.1938-01.05.1939
I. skupina Stíhací eskadry 132
1st Group of the 132nd Fighter Wing
01.11.1938-24.08.1939
Štáb I. (Stuka) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
Staff of the 1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
01.05.1939-26.08.1939
1. letka Stíhací eskadry 26
1st Squadron of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
2. letka Stíhací eskadry 26
2nd Squadron of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
3. letka Stíhací eskadry 26
3rd Squadron of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
I. skupina Stíhací eskadry 26
1st Group of the 26th Fighter Wing
01.05.1939-26.08.1939
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 26
Staff of the 1st Group of 26th Fighter Wing
DD.08.1939-DD.09.1939
11. (noční) letka Instrukční eskadry 2
11th (Night) Squadron of the 2nd Instruction Wing
20.09.1939-DD.05.1940
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 51
7th Squadron of the 51st Dive Bomber Wing
20.09.1939-DD.05.1940
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 51
8th Squadron of the 51st Dive Bomber Wing
20.09.1939-DD.05.1940
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 51
9th Squadron of the 51st Dive Bomber Wing
20.09.1939-DD.05.1940
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 51
3rd Group of the 51st Dive Bomber Wing
20.09.1939-DD.05.1940
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 51
Staff of the 3rd Group of the 51st Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
1st Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
2nd Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
3rd Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
4th Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
5th Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
6th Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
Eskadra střemhlavých bombardérů 77
77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 77
1st Group of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 77
2nd Group of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 77
Staff of the 1st Group of the 77th Dive Bomber Wing
DD.09.1939-11.05.1940
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 77
Staff of the 2nd Group of the 77th Dive Bomber Wing
11.10.1939-DD.MM.RRRR
I. letecký sbor
I Air Corps
15.10.1939-DD.05.1940
Eskadra střemhlavých bombardérů 2
2nd Dive Bomber Wing
21.10.1939-28.10.1939
Stíhací eskadra 77
77th Fighter Wing
DD.10.1939-DD.01.1940
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
1st Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.05.1940
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 76
1st Squadron of the 76th Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.01.1940
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.05.1940
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 76
2nd Squadron of the 76th Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.01.1940
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.05.1940
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 76
3rd Squadron of the 76th Dive Bomber Wing
DD.10.1939-10.05.1940
I. letecký sbor
I Air Corps
DD.10.1939-DD.01.1940
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.05.1940
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 76
1st Group of the 76th Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.01.1940
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.10.1939-DD.05.1940
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 76
Staff of the 1st Group of the 76th Dive Bomber Wing
DD.11.1939-DD.05.1940
5. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
5th Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
DD.11.1939-DD.06.1940
Meteorologická průzkumná letka 26
26th Weather Reconnaissance Squadron
08.12.1939-29.12.1939
1. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
1st Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
08.12.1939-29.12.1939
2. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
2nd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
08.12.1939-29.12.1939
3. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
3rd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
08.12.1939-29.12.1939
I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2
1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
08.12.1939-29.12.1939
Štáb I. (stíhací) skupiny Instrukční eskadry 2
Staff of the 1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
DD.12.1939-DD.07.1940
Průzkumná letka (dálková) II. protiletadlového dělostřeleckého sboru
Reconnaissance Squadron (Long Range) of the II Anti-Aircraft Artillery Corps
15.01.1940-DD.10.1940
Těžká stíhací eskadra 76
76th Heavy Fighter Wing
25.01.1940-27.02.1940
1. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
1st Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
25.01.1940-27.02.1940
2. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
2nd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
25.01.1940-27.02.1940
3. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
3rd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
25.01.1940-27.02.1940
I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2
1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
25.01.1940-27.02.1940
Štáb I. (stíhací) skupiny Instrukční eskadry 2
Staff of the 1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
DD.03.1940-DD.05.1940
II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
2nd Group of the 76th Heavy Fighter Wing
09.05.1940-DD.05.1940
17. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 5
17th Squadron of the 5th Special Purpose Bomber Group
09.05.1940-DD.05.1940
17. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 5
17th Squadron of the 5th Special Purpose Bomber Group
28.05.1940-20.06.1940
7. letka Bombardovací eskadry 54
7th Squadron of the 54th Bomber Wing
28.05.1940-20.06.1940
8. letka Bombardovací eskadry 54
8th Squadron of the 54th Bomber Wing
28.05.1940-20.06.1940
9. letka Bombardovací eskadry 54
9th Squadron of the 54th Bomber Wing
28.05.1940-10.07.1940
Bombardovací eskadra 54
54th Bomber Wing
28.05.1940-20.06.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 54
3rd Group of the 54th Bomber Wing
28.05.1940-10.07.1940
Štáb Bombardovací eskadry 54
Staff of the 54th Bomber Wing
28.05.1940-20.06.1940
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 3rd Group of 54th Bomber Wing
DD.05.1940-DD.06.1940
I. skupina Bombardovací eskadry 76
1st Group of the 76th Bomber Wing
DD.05.1940-DD.06.1940
II. skupina Bombardovací eskadry 1
2nd Group of the 1st Bomber Wing
09.06.1940-10.06.1940
1. letka Stíhací eskadry 1
1st Squadron of the 1st Fighter Wing
09.06.1940-10.06.1940
2. letka Stíhací eskadry 1
2nd Squadron of the 1st Fighter Wing
09.06.1940-10.06.1940
3. letka Stíhací eskadry 1
3rd Squadron of the 1st Fighter Wing
09.06.1940-10.06.1940
I. skupina Stíhací eskadry 1
1st Group of the 1st Fighter Wing
09.06.1940-10.06.1940
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 1
Staff of the 1st Group of 1st Fighter Wing
DD.06.1940-DD.06.1940
12. letka Stíhací eskadry 2
12th Squadron of the 2nd Fighter Wing
01.07.1940-10.07.1940
Zkušební skupina 210
210th Testing Group
11.07.1940-13.07.1940
7. letka Bombardovací eskadry 54
7th Squadron of the 54th Bomber Wing
11.07.1940-13.07.1940
8. letka Bombardovací eskadry 54
8th Squadron of the 54th Bomber Wing
11.07.1940-13.07.1940
9. letka Bombardovací eskadry 54
9th Squadron of the 54th Bomber Wing
11.07.1940-13.07.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 54
3rd Group of the 54th Bomber Wing
11.07.1940-13.07.1940
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 3rd Group of 54th Bomber Wing
05.11.1940-26.12.1940
1. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
1st Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
05.11.1940-26.12.1940
2. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
2nd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
05.11.1940-26.12.1940
3. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
3rd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
05.11.1940-26.12.1940
I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2
1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
05.11.1940-26.12.1940
Štáb I. (stíhací) skupiny Instrukční eskadry 2
Staff of the 1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
07.12.1940-08.12.1940
II. skupina Stíhací eskadry 51
2nd Group of the 51st Fighter Wing
20.12.1940-12.03.1941
II. skupina Stíhací eskadry 53
2nd Group of the 53rd Fighter Wing
21.12.1940-15.03.1941
Stíhací eskadra 53
53rd Fighter Wing
27.01.1941-DD.02.1941
10. letka Noční stíhací eskadry 1
10th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
27.01.1941-DD.02.1941
11. letka Noční stíhací eskadry 1
11th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
27.01.1941-DD.02.1941
12. letka Noční stíhací eskadry 1
12th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
27.01.1941-DD.02.1941
Doplňovací skupina Noční stíhací eskadry 1
Replacement Group of the 1st Night Fighter Wing
27.01.1941-DD.02.1941
Štáb Doplňovací skupiny Noční stíhací eskadry 1
Staff of the Replacement Group of the 1st Night Fighter Wing
DD.04.1941-DD.04.1941
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 11
1st Squadron (Army) of the 11th Reconnaissance Group
26.05.1941-DD.06.1941
III. skupina Stíhací eskadry 51
3rd Group of the 51st Fighter Wing
10.03.1942-DD.MM.RRRR
Spojovací oddíl Großdeutschland
Signal Battalion Grossdeutschland
26.04.1944-DD.06.1944
4. letka Noční stíhací eskadry 2
4th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
26.04.1944-DD.06.1944
5. letka Noční stíhací eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
26.04.1944-DD.06.1944
6. letka Noční stíhací eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
26.04.1944-DD.06.1944
II. skupina Noční stíhací eskadry 2
2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing
26.04.1944-DD.06.1944
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing
25.06.1944-01.07.1944
4. letka Stíhací eskadry 1
4th Squadron of the 1st Fighter Wing
25.06.1944-01.07.1944
5. letka Stíhací eskadry 1
5th Squadron of the 1st Fighter Wing
25.06.1944-01.07.1944
6. letka Stíhací eskadry 1
6th Squadron of the 1st Fighter Wing
25.06.1944-01.07.1944
II. skupina Stíhací eskadry 1
2nd Group of the 1st Fighter Wing
25.06.1944-01.07.1944
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 1
Staff of the 2nd Group of 1st Fighter Wing
13.07.1944-26.07.1944
1. letka Stíhací eskadry 1
1st Squadron of the 1st Fighter Wing
13.07.1944-26.07.1944
2. letka Stíhací eskadry 1
2nd Squadron of the 1st Fighter Wing
13.07.1944-26.07.1944
3. letka Stíhací eskadry 1
3rd Squadron of the 1st Fighter Wing
DD.07.1944-DD.12.1944
Noční stíhací eskadra 2
2nd Night Fighter Wing
DD.07.1944-DD.12.1944
Štáb Noční stíhací eskadry 2
Staff of the 2nd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.12.1944
4. letka Noční stíhací eskadry 2
4th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
DD.08.1944-06.10.1944
5. letka Noční stíhací eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.12.1944
6. letka Noční stíhací eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.12.1944
II. skupina Noční stíhací eskadry 2
2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing
DD.08.1944-DD.12.1944
Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Night Fighter Wing
04.09.1944-25.09.1944
1. letka Skupiny blízkého průzkumu 13
1st Squadron of the 13th Short-Range Reconnaissance Group
05.09.1944-16.10.1944
III. skupina Stíhací eskadry 27
3rd Group of the 27th Fighter Wing
10.09.1944-15.09.1944
Instrukční eskadra 1
1st Instruction Wing
11.09.1944-20.09.1944
1. letka Eskadry rychlých bombardérů 10
1st Squadron of the 10th Fast Bomber Wing
11.09.1944-20.09.1944
2. letka Eskadry rychlých bombardérů 10
2nd Squadron of the 10th Fast Bomber Wing
11.09.1944-20.09.1944
3. letka Eskadry rychlých bombardérů 10
3rd Squadron of the 10th Fast Bomber Wing
11.09.1944-20.09.1944
I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 10
1st Group of the 10th Fast Bomber Wing
11.09.1944-20.09.1944
Štáb I. skupiny Eskadry rychlých bombardérů 10
Staff of the 1st Group of 10th Fast Bomber Wing
25.09.1944-DD.03.1945
3. letka Skupiny blízkého průzkumu 13
3rd Squadron of the 13th Short-Range Reconnaissance Group
DD.09.1944-DD.03.1945
Noční bitevní skupina 2
2nd Night Ground Attack Group
DD.12.1944-DD.01.1945
1. letka Bitevní eskadry 4
1st Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
2. letka Bitevní eskadry 4
2nd Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
3. letka Bitevní eskadry 4
3rd Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
4. letka Bitevní eskadry 4
4th Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
5. letka Bitevní eskadry 4
5th Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
6. letka Bitevní eskadry 4
6th Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
7. letka Bitevní eskadry 4
7th Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
8. letka Bitevní eskadry 4
8th Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
9. letka Bitevní eskadry 4
9th Squadron of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
Bitevní eskadra 4
4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
I. skupina Bitevní eskadry 4
1st Group of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.12.1944
I. skupina Bitevní eskadry 4
1st Group of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
II. skupina Bitevní eskadry 4
2nd Group of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
III. skupina Bitevní eskadry 4
3rd Group of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
Štáb Bitevní eskadry 4
Staff of the 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 4
Staff of the 1st Group of 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
Štáb II. skupiny Bitevní eskadry 4
Staff of the 2nd Group of 4th Ground Attack Wing
DD.12.1944-DD.01.1945
Štáb III. skupiny Bitevní eskadry 4
Staff of the 3rd Group of 4th Ground Attack Wing
06.01.1945-DD.MM.RRRR
8. paradesantní divize
8th Parachute Division
DD.02.1945-DD.MM.RRRR
Výsadkový ženijní prapor 8
8th Airborne Engineer Battalion
08.03.1946-31.03.1946
180. peruť RAF
No. 180 Squadron RAF
11.03.1946-31.03.1946
128. peruť RAF
No. 128 Squadron RAF
11.03.1946-18.06.1946
305. peruť RAF
No. 305 Squadron RAF
15.03.1946-17.09.1949
98. peruť RAF
No. 98 Squadron RAF
01.04.1946-16.08.1947
14. peruť RAF
No. 14 Squadron RAF
01.04.1946-13.11.1946
69. peruť RAF
No. 69 Squadron RAF
11.07.1946-25.07.1946
305. peruť RAF
No. 305 Squadron RAF
16.08.1946-02.09.1946
305. peruť RAF
No. 305 Squadron RAF
03.09.1946-06.09.1946
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
03.09.1946-06.09.1946
21. peruť RAF
No. 21 Squadron RAF
16.09.1946-15.10.1946
305. peruť RAF
No. 305 Squadron RAF
18.09.1946-26.09.1946
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
18.09.1946-26.09.1946
21. peruť RAF
No. 21 Squadron RAF
13.12.1946-19.04.1947
69. peruť RAF
No. 69 Squadron RAF
16.05.1947-06.11.1947
69. peruť RAF
No. 69 Squadron RAF
09.08.1947-04.11.1947
98. peruť RAF
No. 98 Squadron RAF
11.09.1947-29.09.1947
14. peruť RAF
No. 14 Squadron RAF
17.10.1947-13.05.1948
14. peruť RAF
No. 14 Squadron RAF
13.11.1947-08.03.1948
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
13.11.1947-19.09.1949
4. peruť RAF
No. 4 Squadron RAF
04.12.1947-19.09.1949
98. peruť RAF
No. 98 Squadron RAF
30.03.1948-05.06.1948
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
04.06.1948-16.09.1949
14. peruť RAF
No. 14 Squadron RAF
28.06.1948-15.09.1949
2. peruť RAF
No. 2 Squadron RAF
05.07.1948-31.07.1948
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
16.08.1948-15.09.1948
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
04.10.1948-17.09.1949
11. peruť RAF
No. 11 Squadron RAF
01.01.1952-17.07.1957
68. peruť RAF
No. 68 Squadron RAF
01.01.1952-02.07.1957
87. peruť RAF
No. 87 Squadron RAF
01.07.1953-28.10.1955
2. peruť RAF
No. 2 Squadron RAF
01.06.1956-03.04.1957
17. peruť RAF
No. 17 Squadron RAF
DD.MM.1957-DD.MM.1958
Těžký ženijní prapor 718
Heavy Engineer Battalion 718
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Protiletadlová dělostřelecká brigáda 1
1st Anti-Aircraft Artillery Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Protiletadlová dělostřelecká brigáda 1
1st Anti-Aircraft Artillery Brigade
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cologne
URL : https://www.valka.cz/Kolin-nad-Rynem-t111958#392155Verze : 0
MOD
Kölner Dom a nedaleké vlakové nádraží, vlastní foto, 2007
URL : https://www.valka.cz/Kolin-nad-Rynem-t111958#550058Verze : 3
MOD