Main Menu
User Menu

Janovice nad Úhlavou

okr. Klatovy

     
Název:
Name:
Janovice nad Úhlavou
Originální název:
Original Name:
Janovice nad Úhlavou
Další názvy:
Other Names:
Janowitz
Janovicium
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Klatovy
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°20'44.105"N 13°13'02.59"E
Místní části:
Local Municipalities:
Janovice nad Úhlavou
Dolní Lhota
Dubová Lhota
Hvízdalka
Ondřejovice
Petrovice nad Úhlavou
Plešiny
Rohozno
Spůle
Vacovy
Veselí
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1290
Vojenské objekty:
Military Objects:

kasárna
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
předhradí
Kostel svatého Jana Křtitele
Židovský hřbitov
Pomník na hrobu vězňů transportu smrti
Vodní mlýn
Hospoda na náměstí
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1950-01.01.1951
Pěší pluk 23
23rd Infantry Regiment
01.01.1951-31.12.1952
2. radarová stanice
2nd Radar Station
01.01.1951-01.11.1954
23. pěší pluk
23rd Infantry Regiment
01.11.1954-09.05.1955
23. střelecký pluk
23rd Rifle Regiment
09.05.1955-01.10.1958
10. střelecký pluk
10th Rifle Regiment
DD.MM.1955-30.09.1958
2. tankosamohybný pluk
2nd Self-propelled Tank Regiment
01.10.1958-31.10.1991
10. motostřelecký pluk
10th Motor Rifle Regiment
DD.MM.1958-30.09.1958
2. průzkumná rota
2nd Reconnaissance Company
DD.MM.1960-01.09.1961
2. průzkumný prapor
2nd Reconnaissance Battalion
01.08.1961-30.09.1969
2. protiletadlový oddíl
2nd Anti-Aircraft Division
01.09.1961-01.09.1966
2. průzkumná rota
2nd Reconnaissance Company
01.09.1966-31.10.1991
2. průzkumný prapor
2nd Reconnaissance Battalion
01.09.1969-01.09.1976
2. samostatný tankový prapor
2nd Separate Tank Battalion
01.10.1969-DD.MM.1980
2. protiletadlový pluk
2nd Anti-Aircraft Regiment
DD.MM.1980-31.10.1991
2. protiletadlový raketový pluk
2nd Anti-Aircraft Missile Regiment
31.10.1991-31.12.1992
10. mechanizovaný pluk
10th Mechanized Regiment
01.01.1993-31.12.1993
10. mechanizovaný pluk
10th Mechanized Regiment
01.01.1994-30.09.1997
2. rota chemické ochrany
2nd Chemical Defence Company
01.01.1994-30.11.2003
2. ženijní prapor
2nd Engineer Battalion
01.01.1994-31.03.2004
21. mechanizovaný prapor
21st Mechanized Battalion
01.01.1994-31.12.1997
22. výcvikové středisko
22nd Training Centre
01.01.1994-30.11.2003
26. dělostřelecký oddíl
26th Artillery Division
01.01.1998-30.11.1999
22. mechanizovaný prapor
22nd Mechanized Battalion
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/7uPKW
https://www.janovice.cz/mujanovice/
https://www.sumavanet.cz/janovice/
heraldika.webnode.cz
URL CZ: https://www.valka.cz/Janovice-nad-Uhlavou-t111841#453658Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Klatovy-t111841#453658Version : 0
MOD